Skip to main content

Chcete posílit imunitu? Vsaďte na sezónní ovoce a zeleninu

Sezónní ovoce a zelenina z vaší zahrady, z farmářských trhů nebo od drobných pěstitelů z vašeho okolí, je to nejlepší, co můžete na podzim zařadit do jídelníčku. Plodiny, které právě dozrávají, se na váš stůl dostanou čerstvé, a i díky tomu mají vynikající chuť. Pro lidské tělo jsou navíc nejvhodnější, protože obsahují živiny, které jsou pro nás v konkrétním ročním období nejdůležitější. Chcete-li z této zdravé nadílky vytěžit co nejvíce, ideální je servírovat ji „začerstva“.

Zdravé smoothie do minuty

Denní příjem ovoce a zeleniny potřebný k zajištění důležitých vitamínů by neměl být nižší než 600 gramů. Sníst takové množství každý den není jednoduché, a tak zkuste do svého jídelníčku zařadit smoothie. Kromě vitamínů doplníte tělu i více vlákniny a minerálů.

Zdravé a chutné smoothie by mělo ideálně obsahovat ovoce i zeleninu. Když zvolíte správné ingredience, může být vaše smoothie plnohodnotným pokrmem každý den. Velkou výhodou je především rychlost jeho přípravy, která nezabere více než pár minut. Nevíte si rady, jaká smoothie zařadit do vašeho jídelníčku, abyste tělu dodali tak potřebné látky? Vyzkoušejte pětidenní plán a dopřejte si paletu čerstvých potravin, která je sestavena vyváženě a nutričně velmi rozmanitě.

TIP Sage: Pokud hledáte mixér pro dokonalé smoothie, vsaďte na Bluicer Sage SJB815BSS. Kromě klasického mixování můžete využít i mixování ve vakuovém prostředí, které veškeré ingredience důkladně rozmělní, ale zároveň zachová maximální množství enzymů. Bluicer v sobě navíc kombinuje hned dva přístroje dohromady. Ovoce či zeleninu můžete odšťavnit a poté i rozmixovat s dalšími ingrediencemi, jako jsou například ovesné vločky, oříšky, chia semínka apod. Velkou výhodou Bluiceru je možnost mytí všech jeho odnímatelných částí v myčce nádobí.

Šťáva pro celou rodinu

Přikusovat k snídani, obědu, svačině i večeři ovoce a zeleninu vždycky nejde. Proto vyzkoušejte čerstvé ovocné či zeleninové šťávy. Dodají vám potřebnou energii a vitamíny na celý den. Pokud s odšťavňováním začínáte, pamatujte, že v jednoduchosti je krása. Ze začátku kombinujte například dva až tři druhy ovoce či zeleniny a postupně dodávejte další. Teď na podzim se nebojte přidat i kousek zázvoru.

TIP Sage: Sage the Nutri Juicer Cold Plus je ideální nejen pro sezónní ovoce. Díky plnicímu otvoru širokému 88 milimetrů si odšťavňovač Sage SJE530 hravě poradí i s většími kousky ovoce a zeleniny, a vám odpadne potřeba krájet vše nadrobno. Do přípravy šťávy tak můžete snadno zapojit i děti a společně si udělat vitamínovou bombu pro celou rodinu. Velká nádoba na šťávu o objemu dva litry, která je součástí vybavení odšťavňovače, vám k tomu skvěle poslouží. Za zmínku určitě stojí také technologie Cold Spin, která umožňuje zachovat maximální množství vitamínů díky nízké teplotě při zpracování.

Bon Appétit