Skip to main content

Oslaďte si dny s vánoční bedýnkou plnou mňamek od Džemů Kvasnička

Naše džemy vyrábíme s láskou a pečlivě vybíráme ty nejlepší suroviny tak, aby chuť, vůně a kvalita zůstaly po celý rok stejné.

Obsahují nejméně 80% ovoce jednoho druhu. Tudíž v nich nenajdete žádné nicneříkající „ovocné složky“, žádné jablečné pyré nebo drť z červené řepy či mrkve kvůli barvě (červená řepa – jahodový džem a mrkev – meruňkový džem). Z toho vyplývá, že například v borůvkovém džemu je pouze 80% čerstvých či mražených (mino sezónu) borůvek, cukr, pektin a kyselina citrónová. Protože je naše výroba celoroční, využíváme dodavatelů nejen z České republiky, ale také z Evropy.

Jahody jsou odebírány mimo sklizeň u nás ze Srbska. Je to z toho důvodu, že většina ostatních dodavatelů (Španělsko, Tunis…) pěstuje jahody tzv „hydroponně“, což v praxi znamená, že kořeny jahod nejsou tradičně v zemi, ale ve vanách s roztokem neznámého obsahu. A to za prvé nechceme používat pro výrobu našich džemů a za druhé, takto pěstované jahody vůbec nevoní. Tento způsob pěstování se rozmáhá i v zelenině – konkrétně rajčata, papriky a částečně okurky.

Meruňky, oba rybízy, švestky a višně odebíráme celoročně od českých pěstitelů. Lesní ovoce (borůvky, maliny, ostružiny) odebíráme částečně od českých dodavatelů, ale většinu roku využíváme dodávky z Litvy. Země jako Litva, Lotyšsko a Estonsko mají mnoho lesů a jsou zajímavým dodavatelem lesních plodu pro celou Evropu.

Tímto přístupem dosahujeme kontinuálnosti kvality a chuti džemů, která je pro naše zákazníky důležitá.

Sortiment se již rozšířil natolik, že jsme jej pro váš větší přehled rozdělili do 6-ti oblastí:

Džemy z naší zahrady

Jedná se o plodiny, které můžeme vypěstovat a sklidit s láskou na našich českých zahradách a sadech. Jsou našemu srdci nejbližší.

Džemy z lesa

Zajdeme-li si na kraj lesa nebo hlouběji do jeho tajů a krás, můžeme si natrhat a pochutnat na plodech, ze kterých pro vás vyrábíme malinový džem (lesní maliny, borůvkový džem (lesní borůvky, ostružinový džem (lesní ostružiny a brusinkový džem (lesní brusinky)

Tropické džemy a marmelády

Proč bychom si nemohli i my středoevropané pochutnat na fíkovém či mangovém džemu nebo se přenést na tradiční anglické sídlo a posnídat toust s výborným pomerančovým džemem se zázvorem…

Džemy bez přidaného cukru

Jsou speciálně vyráběné pro zákazníky trpící diabetes nebo pro ty, kteří se rozhodli nepoužívat ve svém jídelníčku žádný cukr. Tento džem neobsahuje ŽÁDNÝ přidaný cukr ani ŽÁDNÉ umělé sladidlo, natož jedovatý Aspartam. V džemu je 100% jednoho druhu ovoce, pektin nic víc.

Džemy s medem

Jsou vyráběny jako alternativa k džemům s cukrem. V těchto džemech je použit lesní med ve stejném množství jako v jiných

cukr - 20%.

Pasírované džemy

citronový, rakytníkový, šípkový....

A jako letošní novinku jsme si pro vás připravili Prémiovou vánoční bedýnku plnou fantastických mňamek. Kromě našich džemů a dobrot v bedýnce najdete i úžasné mandle v čokoládě se skořicí od Pražské čokolády, skvělou salsu a chipsy od Oii products a vynikající sušené maso od VysušTo.

Sada obsahuje 12 premiových výrobků v dárkové dřevěné krabičce.

 

Bon Appétit

Džemy Kvasnička