Skip to main content

Pochutnejte si na bio mléčných produktech ze Zahrádky

Jsme ekologicky hospodařící farma, která sídlí ve stejnojmenné obci Zahrádka nedaleko Petrovic u Sedlčan. Zabýváme se chovem koz a výrobou mléčných produktů v bio kvalitě, jak z mléka kozího, tak z mléka kravského. Všechny výrobky mají Bio certifikát. Můžou být označeny jako Česká potravina a máme certifikát IFS (vyšší úroveň).

Vše to začalo roku 2009. Po náhlé smrti otce p. Pešičky zdědil svůj první statek. Nikdo nechtěl, aby takový prostor zůstal nevyužitý. Roku 2009 tedy nakoupil první stádo dojných koz. Začátky byly poměrně těžké. Dojilo se ručně a mléko se dováželo na pár kilometrů vzdálenou farmu, kde od nás mléko odkupovali. Farma, na kterou jsme naše mléko dováželi bohužel ukončila činnost, tak si p. Pešička řekl, že by se zeptal, zda by mohl využívat výrobu, kde by dělal ze svého kozího mléka výrobky. Na farmě mu nabídli, že by mu pronajali Farmu celou. Dříve to byla Farma st. Pierre. P. Pešička tedy souhlasil a pronajal si celou farmu, odkoupil chladící auto, stáda koz a přejmenoval farmu st. Pierre na Farmu Zahrádku. Pod svou novou značkou začal vyrábět v Bio kvalitě nejen kozí, ale i kravské výroky. Statek, na kterém původně začínal se stádem koz si též ponechal a postavil zde plnohodnotnou stáj s dojírnou. Na Farmě Zahrádce letos roku 2021 obnovil nádherný penzion, který je velmi oblíbený, jelikož naše farma stojí v přírodě. Takže pro cyklisty, milovníky přírody a lesů, nebo jen pro někoho, kdo chce uniknout z města a nadýchat se čerstvého vzduchu, je to tu ráj na zemi. Na malém statku máme teď cca. 100 koz. Na Farmě Zahrádce je cca 300 koz a stále rozšiřujeme. Motivace je každý den obrovská. Neustále se snažíme vymýšlet něco nového a rozšiřovat své obzory. Přece jen, koho by nebavilo každý den přijít do práce a vidět krásná, zdravá zvířata těšící se na další den plný dobrého krmení a mnoha lásky.

A co od nás můžete například ochutnat? 

KRÉMOVÝ KOZÍ SÝR

Jedná se o jemný krémový sýr, vyrobený z čerstvého kozího mléka, který je lehce osolený a samozřejmě se snadno roztírá, takže si ho můžete vychutnat jako rychlou večeři na křupavém pečivu. Obsahuje min. 14 % tuku.

Tip pro vás:  Sýr je vynikající dochucený bylinkami dle vaší chuti.

JOGURT Z KOZÍHO MLÉKA

Tento kozí jogurt je vyroben pouze z čerstvého kozího mléka a jogurtové kultury. Jogurt zraje v kelímku a neobsahuje žádné sušené mléko, kravské mléko, zahušťovadlo a ani škrob. Prostě nic, co do našich kvalitních produktů nepatří. Obsahuje min. 3 % tuku.

KEFÍR Z KRAVSKÉHO MLÉKA

Máte rádi lehce nakyslé výrobky a nevíte co si dát ke svačině? Tak ochutnejte náš kefír z čerstvého kravského mléka. Je lehce nakyslí a má velice jemnou chuť.  Obsahuje min. 3% tuku

ČERSTVÝ KOZÍ SÝR PŘÍRODNÍ, MEDVĚDÍ ČESNEK

Tento náš sýr je vyroben z čerstvého bio kozího mléka, sýrařské kultury a syřidla. Sýr je lehce posolený a obsahuje min. 18% tuku.

A pokud se vám už teď sbíhají sliny, tak navštivte naše stránky, kde uvidíte naše výrobky, které pro vás děláme s láskou. 

Bon Appétit

Farma Zahrádka