Skip to main content

Valentýnská afrodiziaka

Ať už patříte mezi vyznavače tohoto amerického svátku či nikoli, váš milý si v tento den jistě zaslouží malé povšimnutí. Nadělte mu malé valentýnské překvapení v podobě postelových hrátek. Nalaďte se přírodními afrodiziaky, která skvěle chutnají i fungují.

Jsou jídla, která vám dodají energii, mají skvělou chuť a zlepší vám náladu. Jsou ale i jídla, která vám nabudí libido a dokážou zajistit večer plný vášně. Ne nadarmo se jim říká afrodiziaka, podle řecké bohyně lásky Afrodity. Jsou stará jako samo lidstvo a o jejich účincích věděli už staří Římané a Egypťané. Ti si jako přírodní afrodiziaka dopřávali například rozdrcené rohy nosorožců, krokodýlí penisy nebo ještěrčí ocásky.

„Dnes se jako afrodiziaka používají látky, které mají prokazatelný pozitivní vliv na libido. Existují jak pro ženy, tak pro muže. Velmi oblíbené jsou i afrodiziakální masážní oleje, které pomáhají povzbudit smysly a uvolňují mysl,“ říká Jan Adamica, majitel sexshopu e-kondomy.cz.

Pět účinných afrodiziak

Je vysoce pravděpodobné, že účinná přírodní afrodiziaka a chutné sexuální stimulanty budete mít doma v komoře. Jaké dobroty tedy můžou pozitivně ovlivnit chuť na sex?

1. Šampaňské

Vsaďte na něj, dokáže uvolnit atmosféru. „Bublinky“ lehce ovíní hlavu, mají euforizující účinky a obsažený alkohol pozitivně působí na navození té pravé atmosféry. Nebojte se přidat jahodu. Tato tradiční kombinace může mít smyslně hříšné účinky.

2. Čili papričky

Tato malá ďábelská stvoření se prozrazují svojí sytě červenou barvou. Látky v nich obsažené zlepšují prokrvení a tím zvyšují citlivost pohlavních orgánů. Obsažený kapsaicin způsobuje jejich pálivou chuť, s každým soustem se tak zrychlí váš srdeční tep, roztahují se cévy a do krve se dostává hormon štěstí, endorfin. Určitě se ale nevyplatí pozřít celou papričku a čekat na účinek. Zkuste se jimi jen lehce dráždit – potřete si jimi lehce rty a uvidíte, jestli váš polibek zahoří divokou láskou.

3. Hořká čokoláda

Že si sex a čokoláda dobře rozumějí je léty prověřený fakt. Historie říká, že jejím vášnivým konzumentem byl Ludvík XIV. Ten miloval její povzbuzující účinky a prý díky nim byl i ve svých 72 letech schopen uspokojit své náruživé milenky. Víte, proč se právě tato pochutina řadí mezi nejoblíbenější afrodiziaka? Stimuluje totiž stejný hormon, který uvolňuje tělo při sexu. Pamatujte ale na to, že čokoláda musí být kvalitní – musí obsahovat vysoký podíl kakaa.

4. Koření

Ne nadarmo se říká, okořeňte si svůj sexuální život. Že má právě koření prokazatelný pozitivní vliv na milostný život je pravda pravdoucí. Například skořice zahřívá nejen tělo, ale dokáže pořádně nažhavit i sexuální apetit. Vanilkový dezert se skořicí určitě nebude sladká tečka za valentýnským menu, ale vykřičníkem do divoké noci. Vyzkoušet můžete i aromatický hřebíček, který polechtá a navnadí smysly.

5. Mořské plody

Ať žijí krevety, humři, langusty a především ústřice! Ty měl v oblibě i známý milovník Casanova, který si každý den dopřával minimálně 50 čerstvých kousků. A moc dobře věděl proč – mořský mlž, jenž připomíná ženskou vagínu, totiž obsahuje spoustu zinku. A ten je pro mužské tělo zásadní, protože díky němu produkuje testosteron a spermie.

Rada na závěr. Můžete se sice spolehnout na hormony štěstí, které jsou obsaženy v afrodisiacích, nezapomínejte ale na to, že naše sexuální touha podléhá daleko víc romantické atmosféře, která by právě o valentýnském večeru neměla chybět, partnerově fantazii a vnímavému chování. „Ne všechny ženy či muži mají zálibu v afrodisiacích. Mnohem větší účinky při postelových hrátkách pro ně mají různé erotické či masážní pomůcky. Například mezi nejprodávanější erotické pomůcky posledních let patří Satisfyer Pro 2, který je vodotěsný a pod vodou poskytuje mnoho zábavy a radosti,“ říká Jan Adamica, majitel majitel sexshopu e-kondomy.cz.

Bon Appétit

e-kondomy.cz