Skip to main content

Vánoce přicházejí, je čas vybrat si svůj drink

Nechte na chvíli plavat předvánoční shon, odložte nákupní tašky plné dárků a užijte si se svými blízkými sváteční pohodu u sklenky s lahodným drinkem. Ta se hodí jak na zpestření dlouhého zimního večera, tak na party s vašimi přáteli. Možností je spoustu, a tak jsme pro vás vybrali ty nejlepší drinky, které si snadno zamilujete nejen o Vánocích. Stačí si jen vybrat.

ROKU Tonic

Přeneste se během vánočních svátků alespoň na chvíli do Japonska a osvěžte se tamní dokonalostí – řemeslným japonským ROKU Ginem. Do vysoké sklenice s ledem nalijte 4 cl Roku Gin, přilijte 12 cl tonicu Fentimans a přidejte 6 plátků čerstvě nakrájeného zázvoru. Dokonalost!

AMUNDSEN Mule

Na zimní party nebo jako drink na předvánoční oslavu zvolte vodku Amundsen. Smíchejte panák 6x destilované vodky Amundsen s 15 cl zázvorové limonády Fentimans a limetkou. I takhle jednoduše může vypadat váš oblíbený koktejl.

LEGENDARIO & Tonic

Chystáte vánoční večírek a chcete překvapit své přátele? Připomeňte si společně tropické léto a osvěžte se v zimě karibským vánkem. Vysokou sklenici naplňte ledem, nalijte 4 cl Legendario Elixir De Cuba a dolijte 12 cl tonicu Fentimans. Nakonec můžete ozdobit kolečkem nakrájené limetky a čerstvou mátou.

ABUELO Coffee & Tonic

Překvapte své přátele a namíchejte jim netradiční nápoj na vánoční večírek. Zkuste místo obyčejné kávy drink s nádechem a chutí čerstvých kávových zrn. Abuelo coffee & tonic je přesně to pravé. Ron Abuelo 7y smíchejte s jedním espressem a dolijte 12 cl prémiového tonicu Fentimans.

Bartida Bombardino

Za výtečným bombardinem nemusíte jezdit jen na italské sjezdovky, jedno takové si zvládnete připravit i v klidu vašeho domova nebo chalupy. V rendlíčku zahřejte rum, mléko a BARTIDA VAJEČŇÁK na 80 °C. Drink přelijte do nahřáté sklenice, doplňte kopcem domácí šlehačky a posypejte strouhanou čokoládou.

Horký BAVORÁK

Udělejte si vánoční výlet někam do hor a kromě svých přátel si s sebou do termosky nezapomeňte vzít Horký Bavorák. Ten si jednoduše uděláte z legendárního Fernet Stock Original, nebo i ze svěží citrusové verze Fernet Stock Citrus. V nerezové nádobě smíchejte a zahřejte na 70 °C 4 cl Fernet Stock Original či Citrus a 12 cl tonicu. Na závěr můžete použít plátek citronu a pak už zbývá jen vyrazit za krásami zimní přírody!

Sliced Apple na ledu

Dříve, než na Štědrý den v rámci každoročních tradic rozkrojíte jablko a budete v něm hledat hvězdičku z jadérek, ochutnejte novinku Captain Morgan Sliced Apple. Nejprve naplňte sklenici ledem, pak přidejte Captain Morgan Sliced Apple, ozdobte limetou a hlavně – nezapomeňte si to užít s partou přátel!

Horká napěněná káva s Baileys

Využijte předvánoční čas plný cukroví a udělejte si k vašim oblíbeným sladkostem odlehčenou verzi výtečného drinku. Smíchejte 75 ml Baileys Deliciously Light s 60 ml čerstvého espressa ve vašem oblíbeném hrnku na kávu. Zahřejte mléko, které ušleháte do pěny. Mléko pak vlijte do kávy a vychutnejte si sladké potěšení.

PAMPERO Aniversario “on the rocks”

Pokud po náročném dni hledáte jednoduchý drink k domácí vánoční pohodě, zkuste Pampero Aniversario, autentický rum z Venezuely. Vychutnejte si ho nejlépe v jeho čisté podobě na ledu – vaši oblíbenou sklenici naplňte ledem a nalijte 4 cl Pampero Aniversario. Jeho chuť vás okouzlí.

BOŽKOV grog

Božkov a Vánoce k sobě neodmyslitelně patří a zrovna tak i hřejivý grog, kdo by totiž odolal jeho lahodné vůni? Základ tohoto drinku tvoří 6 cl Božkov Originál, ke kterému stačí přidat 15 cl horké vody, cukr, citron a skořici a tradiční zimní nápoj je hotový!

REPUBLICA & Ginger

Až vás začnou nudit dlouhé zimní večery, zkuste si je zpříjemnit přípravou drinku z portfolia Božkov Republica. Je to jednoduché. Stačí 4 cl Božkov Republica Exclusive smíchat s 15 cl zázvorové limonády Fentimans, ozdobit limetkou a máte hotovo!

PR tip

ABUELO RUM 12Y

Darujte nevšední rumový zážitek. Ron Abuelo Anejo 12 Anos je elegantní směsí panamských nových rezerv starých 12 let, které zrály v sudech z amerického bílého dubu po bourbonu. Je perfektním dárkem pro každého muže.

Cena: 839 Kč / 0,7 l

www.bartidashop.cz

Bon Appétit

Fernet Stock